Прощавай, зимовий час. Куди і коли переводити стрілки годинника 126 28 березня 2024 18:00 У ніч із 30 на 31 березня не забудьте перевести годинник на літній час.
На літній час Україна традиційно переходить в останні вихідні березня. У 2024 році ця дата припадає на 31 березня. Вночі стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед із 3.00 на 4.00. Прокидатися доведеться на годину раніше, проте ввечері темнішатиме на годину пізніше.
Зараз в Україні діє час другого часового поясу – UTC+2, а після переходу на літній час країна житиме за часовим поясом UTC+3.
«Літній» і «зимовий» час було вперше введено у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. Сьогодні таким порядком користується понад 110 країн світу.
Перехід на літній та зимовий час в Україні відбувається згідно з постановою Кабінету міністрів №509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року.Читайте також: Перехід на зимовий час: коли і куди переводити стрілки годинника
Україна вперше перейшла на «літній» час у 1981 році. У 2011-му Україна розглядала варіант, щоб залишитися в літньому часі, але рішення не було ухвалено на найвищому рівні. Мешканці західних областей України скаржилися: через велику протяжність країни зі сходу до заходу, сонце в цих регіонах сходить пізніше за всіх, і діти будуть іти до школи у темряві. Крім того, час вирішили не чіпати через проведення Євро-2012.
Нагадаємо, 3 березня 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №4201 про скасування переходу на літній час в Україні. Але 19 березня під час голосування у другому читанні у парламенті не набралаоя необхідної кількості голосів.
Нагадаємо, датою переходу на літній час, зокрема, є остання неділя березня. Робиться це, як пояснюється, з метою економії енергоресурсів. Що наразі особливо відчутно під час війни і блекауту вчиненого руйнуваннями, нанесеними росіянами. Нагадаємо, у ніч з 21 на 22 березня ворог здійснив найбільшу одночасну ракетну атаку на обʼєкти енергосистеми Харківщини. Більше як добу Харків залишався без світла (відновлення триває й досі).
До речі, під час війни з’явився влучний вислів — «Так хочеться перевести годинники на мирний час…»
Оставить комментарий