Над Харковом можна буде побачити «аврору» — ГХ

Над Харковом можна буде побачити «аврору» (фото) 201 25 березня 2024 20:00 Магнітний шторм знову готує сюрпризи. За ясної погди на українців чекає яскраве космічне дійство.

Вчора, 24 березня, харківський астроном Володимир Кажанов повідомив про нову можливість побачити Полярне сяйво.

«Є велика вірогідність, що цієї та наступної ночі з території України та інших країн можна буде спостерігати поляне сяйво. З 23:00 до наступного вечора Землю огорне магнітний шторм. Kp індекс вже зріс. При таких магнітних бурях можна спостерігати «аврору» у наших широтах», — наголосив вчений і додав фотопоради від колег астрономів.


Нагадаємо, така можливість була також 3 березня (про що вчений також повідомляв), центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США оприлюднив магнітуду очікуваних магнітних бур у березні (докладніше у новині GX).

І вже пізно ввечері харківський астроном Володимир Кажанов на своїй сторінці в Фейсбуці поділився сподіваннями та корисними порадами, щодо можливості знову побачити у небі Харківщини Полярне сяйво.

«Велика імовірність побачити Полярне сяйво в найближчі години вечора 3 березня 2024 р! Магнетометри «затанцювали», бо до нашої планети долетів від Сонця викид корональної маси, який стався 28 лютого. В активній стадії геомагнітна буря», — наголосив вчений. 

Читайте також: Существенное потепление. Какая погода будет в Харькове и области в ближайшие дни

«Кому вдалося зробити знімки — поділіться в коментарі. Якщо для вас це буде безпечно, напишіть приблизно (область чи країна) звідки спостерігали», — додав своє прохання Володимир Кажанов.

На жаль, за даними метеорологів, на Харківщині та багатьох областях України небо 3 березня було похмурим — коментарів з фото не було…  Чекаємо цього разу.

Для натхнення астроном додав фото Полярного сяйва, яке він відзняв в небі над Харковом у листопаді 2023 року. До речі, того дня багатьом пощастило зняти Полярне сяйво (докладніше в новині GX).

До речі, в ніч з 3 на 4 березня у північних країнах і навіть у Польщі сяйво бачили. Ось кілька фотографій із балтійського узбережжя (Marzena Wiedźmińska, Grzegorz Czerniak, Mariola Labuda)», які знайшов Володимир Кажанов.

Зазначимо, що такий магнітний шторм додасть клопоту метеозалежним особам.

Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.
Важливо також пам’ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.

Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.

До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади — докладніше у новині GX).

Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

Источник