Фото: KharkivMusicFest
У місті Харків з’явилися музичні арт-об’єкти, а саме – розфарбовані піаніно, які стали частиною програми Міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest. Минулого року організатори вимушені були скасувати плани щодо їх розміщення через повномасштабне вторгнення, проте цьогоріч незвичайні інструменти знову повертаються у місто.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на KharkivMusicFest.
Як зазначили організатори, цього року інструменти не будуть розміщені на вулицях, оскільки при виборі локації враховувалися насамперед умови безпеки: наявність бомбосховища поблизу, щоденний трафік та віддаленість від житлових будинків.
«З початку російського вторгнення в Україну проведення повноцінного фестивалю KharkivMusicFest та його найяскравішого проєкту Art Piano було не просто під питанням, а здавалось нам неможливим. Та завдяки відвазі наших Збройних Сил ми знову робимо класичну музику й візуальне мистецтво доступним», – розповіла виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest Марія Горбонос.
Традиційно всі музичні інструменти були розписані харківськими митцями за спеціально розробленими концептами та ескізами. Так, один з них створила родина художників Тамари та Олександра Вакуленків у стилі Петриківського декоративного розпису – одного із найдавніших видів народного мистецтва, внесеного ЮНЕСКО до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.
«Завдяки фестивалю та проєкту Art Piano інструменти знаходять друге життя, отримують новий сенс та можливість знову радувати людей, але виступаючи вже цілковито як об’єкт мистецтва та наповнюючи повсякденне життя новими фарбами», – розповіла Тамара Вакуленко.
Над концепцією та втіленням ідеї одного з арт-об’єктів, що знаходиться в івент-просторі EVOLUTION business park, працював молодий харківський 3D-художник Олександр Кузнецов.
«Для проєкту було обрано геометричний стиль. Ключовою фігурою є центральна сфера, що символізує людину як головну складову в майбутньому Харкова та України. Вона є основою змін, поки всі інші фактори лише обертаються навколо неї, супроводжуючи, але не змінюючи її прагнень», – пояснює Олександр Кузнецов.
Ось як пояснює свою концепцію Євген Дорошенко, художник-ілюстратор, що працював над інструментом, який розміщено в ТРЦ «Нікольський»:
«Коли я дивився роботи минулих років, мені не сподобалося, що піаніно використовують як набір площин, а не як цілісний об’єкт, тож я вирішив показати, як треба. Це смішне і яскраве чудовисько, що виросло з піаніно, виражає моє ставлення до нашого міста – бадьорого, веселого та улюбленого. Сподіваюся, чудовисько розважатиме собою дітей, а музиканти порадують дорослих. А чому він їсть сир – я не скажу», – зазначив художник.
Ще один об’єкт тільки чекає на зустріч зі своїми поціновувачами – це інструмент, який розписують діти. Піаніно буде розміщено в одній з дитячих лікарень Харкова. Воно стане частиною одного з проєктів фестивалю, в рамках якого для юних пацієнтів лікарні проводитимуть заняття з арттерапії.
«За шість років проведення фестивалю проєкту Art Piano довелося зіткнутись з нерозумінням, наші піаніно пережили випадки вандалізму, а також погодні негаразди. Та було і багато людської підтримки, допомоги від харків’ян, які за власним бажанням наглядали за інструментами, захищали їх від непогоди. І це вмотивувало нас продовжити традицію розміщення розфарбованих піаніно в місті й проводити біля деяких з них невеликі музично-розважальні івенти», – розповіла Марія Горбонос.
- Варто зазначити, що всі інструменти налаштовані та зберігають свою музичну функцію. Саме тому кожен бажаючий може зіграти свою улюблену мелодію або влаштувати імпровізований концерт.
Локації, на яких знаходяться піаніно:
Помилуватися та зіграти на розфарбованих піаніно можна до 1 липня. Після цього інструменти, які найкраще збережуться, будуть передані культурно-освітнім та соціальним установам.
Нагадаємо, 13 квітня у Харкові стартував KharkivMusicFest – один з найочікуваніших музичних фестивалів міста. Фестиваль триватиме з 13 квітня по 30 червня.
Нагадаємо також, нещодавно Харківський оперний театр уперше з 24 лютого прийняв глядачів у Великій залі. Напередодні Міжнародного дня театру в залі відбувся перший з початку повномасштабного вторгнення концерт.
Більше новин Харків читайте на нашому сайті.
Оставить комментарий