22 серпня в історії Харкова: відкрито кілька пам’ятників та храм (фото) 244 22 серпня 2024 12:20 Цікаві факти з історії міста.
Цього дня, 22 серпня, 1997 році в районі станції метро «Наукова» відкрито пам’ятник воїнам-харків’янам, які загинули в Афганістані. Пам’ятник виконаний у вигляді 8-метрової бетонної стели, зірки із чорного граніту, розсіченої хрестом, оточеної гранітною стіною, на якій висічені імена загиблих воїнів. Автор пам’ятника – харківський скульптор Андрій Угланов.
Поряд з пам’ятником працює і храм.
Цього дня, 22 серпня, 2004 році у Харкові відкрито пам’ятник засновникам Харкова (також відомий як пам’ятник козаку Харько).
Бронзова скульптура вагою 700 тонн створена та подарована Харкову відомим грузинським скульптором Зурабом Церетеллі.
Відкриття пам’ятника було присвячене 350-річчю міста.
Цього дня, 22 серпня, 2007 році в Харкові відкрито пам’ятник знаменитому архітектору Олексію Бекетову. Пам’ятник встановлений перед входом до Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Олексій Бекетов вважається найзначнішим харківським архітектором. Ним було створено проекти чотирьох десятків будівель у Харкові. Багато хто з них має статус пам’яток архітектури.Читайте також: 22 серпня в історії міста: народився відомий харківський поет
Автори пам’ятника – скульптор Сейфаддін Гурбанов та архітектор Юрій Шкодовський. На церемонії відкриття був присутній онук архітектора Федір Рофе-Бекетов.
Цього дня, 22 серпня, 2012 році на одній із головних площ міста – площі Конституції було відкрито монумент на честь Незалежності України.
Монумент є постаментом із облицюванням із гранітних плит сірого кольору, на якому встановлена бронзова фігура давньогрецької богині перемоги Нікі на кулі. Фігура богині та куля виконані з бронзи.
Автори монумента – харківські скульптори Олександр Рідний та Ганна Іванова.
Нажаль, зараз Ніка, як і багато інших пам’ятників Харкова, захована під мішками з піском від ворожих обстрілів.
Цього дня, 22 серпня, 2015 році в парку із Дзеркальним струменем було відкрито храм Жінок-Мироносиць (вул. Чернишевська, 17/Сумська, 30).
З XVIII століття на місці парку був цвинтар, на якому розташовувалась цвинтарна церква. У 80-х роках XIX століття було збудовано нову будівлю, яка в 30-ті роки на хвилі арнтирелігійної боротьби була знесена.
Нажаль, ворожий обстріл в березні 2022 року пошкодив маківки храму….
Цього дня, 22 серпня, 2021 році на Гімназійній набережній запрацював світловий фонтан. Він став головною окрасою круглої клумби. Ефектні фотографії опублікували у міських телеграм-каналах.
Каркас фонтану виготовлений із нержавіючої сталі. Усередині нього розташована світлодіодна стрічка. На каркасі закріплені гірлянди, які можуть змінювати світлові ефекти, швидкість відтворення та яскравість.
В результаті замість звичних струмків води з фонтану ллються промінчики світла.
До речі, цього року комунальники, вперше після початку помномасштабного вторгнення рф, готують його до роботи к святам.
Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела
Оставить комментарий